Головна Бетонні роботи Будівництво фундаменту

Фундамент для будинку

Фундамент - відповідальна конструкція, на яку передаються навантаження від стін, даху, внутрішнього обладнання будинку. Фундамент для будинку, фундамент лазні оцінюється приблизно в 17-18% від загальної вартості будівельних робіт. Відповідаючи на такі питання, як "фундамент ціна" або "фундамент вартість", можна з упевненістю сказати, що основними критеріями формування цих понять будуть якість будівельного матеріалу і вибір технології. Неправильно зведений фундамент під будинок може призвести до перекосу, деформацій і руйнування конструкцій, що лежать вище.

Типи фундаментів:

  • Стрічкові фундаменти - монтують під великими будівлями. Вони характеризуються рівномірним поперечним перерізом по всьому периметру споруди. Фундамент стрічковий недорого можна звести, використовуючи сучасні матеріали і технології;
  • Фундамент на сваях (стовпчастий) - підходить для будинків, що мають стіни з легкими конструкціями. Основні їхні елементи - кам'яні, цегляні або залізобетонні сваї. Фундамент стовпчастий дешевший за стрічковий майже в 2 рази;
  • Фундамент плита - застосовується на важких ґрунтах і являє собою плоскі плити під усією площею будинку. Такі фундаменти успішно практикують при багатоповерховому будівництві.

Фундаменти мілкого закладення бувають:

  • стрічкові під установку несучих і самонесучих стін;
  • стрічкові для монтажу на них ряду колон;
  • стовпчасті;
  • у вигляді суцільних плоских або ребристих плит;
  • масивні, монтовані під усім будинком.

Висота - розмір за висотою від підошви фундаменту до верхньої його частини (обрізу). Глибина закладення - розмір від обрізу до планувальної планки. Тільки після дослідження умов (інженерних, геологічних, гідрогеологічних) місця, відведеного під будівництво, можна визначати пристрій фундаменту.

Важливо визначити оптимальну глибину закладення фундаменту, яка залежить від характеру ґрунту і місць проходження ґрунтових вод. Також необхідно враховувати розташування підземних комунікацій та інші фактори. Під час проектування підошви фундаменту слід врахувати граничні значення вертикальних деформацій, а також технологічні та архітектурні вимоги.

Важлива характеристика фундаменту - стійкість його основи. Вона має бути забезпечена під час впливу навантажень горизонтального напрямку, зокрема сейсмічних. Ця характеристика важлива для будинків, що будуються на ґрунтах, насичених вологою. Для таких фундаментів риють котловани, траншеї. За допомогою спеціальних машин виконують трамбування поверхні майданчика котловану. Ця техніка додає зміцнення й ущільнення ґрунту.

Будівництво фундаменту під будинок

Будівництво фундаменту - найважливіший етап зведення будь-якої будівлі. Характеристики міцності і надійність цього елемента мають значний вплив на термін служби всього будинку. Будь-які помилки, допущені під час будівництва фундаменту, можуть призвести до найнебажаніших наслідків, зокрема до перекосів будівлі і тріщин у стінах. Значні дефекти можуть нести серйозну загрозу цілісності будинку. Важливим моментом є і те, що ремонт фундаменту, навіть для усунення найпростіших помилок, пов'язаний з виконанням складних і дороговартісних робіт. Тому будівництво фундаменту під будинок має виконуватися максимально якісно і ретельно. При цьому має бути врахований цілий комплекс чинників.

Фактори, що впливають на фундамент для будинку

Будівництво фундаменту будинку має вестися з обов'язковим урахуванням природних умов, в яких ведуться роботи. Найбільш значними в цьому відношенні є характеристики ґрунту, зокрема його тип і склад, характер залягання, глибина промерзання, наявність ґрунтових вод та інші параметри. Це пояснюється тим, що фундамент будинку переносить всю вагу будови на ґрунт, який має витримувати це навантаження. Тому характеристики ґрунту значною мірою визначають вибір типу фундаменту, глибину його закладення, застосовувані матеріали для будівництва та інші конструктивні особливості.

Основні типи ґрунту, і як вони визначають будівництво фундаменту:

  • Скелясті ґрунти - характеризуються високою міцністю, не промерзають і не спучуються, будівництво фундаменту будинку можна виконувати з мінімальною глибиною закладки.
  • Хрящові ґрунти (уламки каменю і гравій) - незалежно від глибини промерзання ґрунту, фундамент будинку закладається на глибину не менше 50 сантиметрів.
  • Глинисті ґрунти - розмиваються, стискаються, спучуються під час замерзання. Закладка фундаменту виконується на глибині не менше глибини промерзання.
  • Піщані ґрунти - характеризуються незначним промерзанням, хорошою ущільнюваністю під навантаженням. Досить добре пропускають воду і легко виймаються. Будівництво фундаменту може виконуватися на глибині 40-70 сантиметрів.
  • Суглинки - піщано-глинисті ґрунти з вмістом 10-30 % глини. Фундамент закладається на розрахункову глибину промерзання.
  • Супіски - піщано-глинисті ґрунти із вмістом глини до 10 %. Закладання фундаменту виконується також на глибину промерзання.

Найбільшу загрозу для фундаменту становлять сили морозного пучіння, особливо характерні для глинистих ґрунтів і суглинків. Саме тому будівництво фундаменту на цих типах ґрунтів виконується із закладкою не нижче глибини промерзання. Таким чином, вдається нейтралізувати сили морозного пучіння. Також склад ґрунту істотно впливає на вибір конструктивного типу майбутнього фундаменту.

Замовити будівництво фундаменту найкраще профільній організації, здатній провести необхідні розвідувальні роботи і точно визначити тип ґрунту на ділянці будівництва, а також інші його важливі характеристики. Для цієї мети на ділянці необхідно вирити колодязь-шурф глибиною близько 2,5 метра. Згодом він може бути використаний для виконання конструктивних елементів фундаменту, або безпосередньо як колодязь. Під час розвідувальних робіт, крім складу ґрунту, обов'язково перевіряється наявність ґрунтових вод.

Конструктивні чинники, що впливають на будівництво фундаменту

Будівництво фундаменту під будинок обов'язково має враховувати і конструктивні характеристики самої будови. Зокрема, ці характеристики відіграють важливу роль під час вибору типу фундаменту.

До основних конструктивних параметрів будівлі, які необхідно враховувати під час будівництва фундаменту, належать:

  • Вага надземних конструкцій будови, що визначає рівень навантажень на фундамент для будинку.
  • Конфігурація будинку - визначає рівень складності робіт з будівництва фундаменту.
  • Капітальність будови. Будівництво фундаменту для будівель, розрахованих на тривалий період служби, виконується із застосуванням більш надійних рішень.

Щоб ці фактори були максимально враховані, найкраще замовити будівництво фундаменту тієї ж компанії, що будуватиме будинок.

Фундамент для будинку - основні різновиди

Будівництво фундаменту будинку або котеджу виконується, як правило, з використанням декількох основних технологій. До їх числа можна віднести:

  • Стовпчастий фундамент будинку,
  • Стрічковий фундамент,
  • Фундамент монолітна плита.

Стовпчасті фундаменти застосовуються для будівництва відносно легких будівель, зокрема для дерев'яних, каркасних будинків, а також - під час будівництва лазень і господарських будівель. Головна перевага полягає в тому, що будівництво фундаменту під будинок за цією технологією виконується з мінімальними витратами. Однак при виборі цього типу фундаменту недостатньо оцінити навантаження будівлі. Велике значення має і склад ґрунту. Зокрема, на пучинистих глинистих ґрунтах стовпчастий фундамент будинку може демонструвати недостатню довговічність.

Стрічковий фундамент являє собою найбільш популярний тип у приватному житловому будівництві. Замовити будівництво фундаменту цього типу можна практично для будь-якого будинку. Можливе виконання стрічкового фундаменту з цегли, блоків, бутового каменю. Максимальну стійкість, як правило, демонструє монолітний стрічковий фундамент з додатковим армуванням.

Фундамент монолітна плита - чудове рішення для будівництва будинку на нестабільних ґрунтах, зокрема на пучинистих ґрунтах, пісковиках або торфовищах. У цьому разі фундамент будинку являє собою суцільну залізобетонну плиту, покладену по всій площі будови. Цей тип фундаменту вирізняється високою надійністю і міцністю, дає змогу будувати навіть за невеликої глибини залягання ґрунтових вод. Недоліками можна назвати те, що будівництво фундаменту монолітна плита пов'язане зі значним обсягом земляних робіт. Також підвищуються витрати матеріалів і виникають складнощі при необхідності обладнання підвальних приміщень.

 

Схема роботи з нами

Що ми можемо ще запропонувати

  • ми впевнені, що кожному, у кого виникла необхідність зробити в офісі ремонт, ми можемо запропонувати варіант, виходячи із запланованого бюджету;
  • ми можемо запропонувати готові рішення для економії Ваших коштів;
  • зовнішні та внутрішні оздоблювальні роботи, роботи з перекладання електричних мереж, перенесення сантехніки виконуються не тільки якісно, а й максимально оперативно;
  • наш юридичний відділ готовий узяти на себе турботу з оформлення перенесення комунікацій та отримання необхідних погоджень.

10 причин працювати з нами

 

Чому працюють саме з нами

Ми швидко й оптимально проводимо перепланування офісних приміщень, допомагаємо правильно організувати робочі зони для кожного співробітника, зберігаючи комфортні умови роботи для офісу загалом і співробітника окремо. За необхідності ми можемо виконати роботи з:

  • реконструкції вентиляційних шахт і встановлення додаткового вентиляційного обладнання;
  • встановлення нових дверей і вікон;
  • перекладки підлог і багато іншого.

Висока швидкість виконання робіт гарантована правильною роботою керівництва, що організовує виконання ремонту. Ми несемо відповідальність не тільки за якість виконуваних робіт, а й за якість використовуваних матеріалів. Щоб Ви могли почути думку про виконувані нами роботи з "перших рук", ми пропонуємо ознайомитися з нашими клієнтами, поспілкуватися з ними.

Щоб ремонт офісу не став причиною зупинки його роботи - звертайтеся до наших фахівців, які готові виконувати роботи в будь-який, зручний для клієнта, час!

 

Наші партнери