Головна Бетонні роботи Стрічковий фундамент

Стрічковий фундамент поділяють на два типи: монолітний фундамент і збірний. Стрічковий фундамент практично універсальний. Його застосовують як при будівництві приватного будинку, так і житлової багатоквартирної будівлі. До всього іншого подібний фундамент під будинок найпростіше реалізувати, але при цьому є низка істотних недоліків: масивність, висока вартість і необхідність використання великої кількості матеріалів. Але саме технологічна простота стає визначальним фактором при виборі стрічкового типу фундаменту.

Як уже згадувалося вище, стрічковий фундамент реалізується технологічно просто. Закладення фундаменту зазвичай проводиться нижче рівня промерзання ґрунту. У деяких випадках (сухий, піщаний ґрунт) стрічковий фундамент можна закладати вище за рівень промерзання, але при цьому він має розташовуватися від рівня землі на 50-60 см. Якщо ґрунт сильно спучується і промерзає на досить велику глибину, стрічковий фундамент застосовується досить рідко.

Влаштування фундаменту

Влаштування фундаменту має такий вигляд. Якщо вибір припав на монолітний фундамент, то для його будівництва спочатку встановлюється опалубка. Вона являє собою армуючу конструкцію для бетону, яка встановлюється в котлован. Будівництво монолітних фундаментів супроводжується попереднім засипанням дна котловану піском шаром у 15-20 см, який заливається водою і щільно утрамбовується. Потім в опалубку засипається гравій або щебінь приблизно в 10 см і заливається бетоном. Подібну процедуру продовжують до підняття фундаменту на потрібну висоту. Будівництво монолітного фундаменту забирає більше часу порівняно зі збірним.

Збірний стрічковий фундамент виготовляють із уже готових армованих бетонних або залізобетонних блоків, які скріплюють між собою сталевими прутами і будівельним розчином для надання конструкції міцності. Подібний фундамент під будинок використовується переважно для малогабаритних будівель промислового і приватного характеру.

Влаштування стрічкового фундаменту             

Влаштування стрічкового фундаменту являє собою конструкцію з однаковим поперечним перерізом по всьому периметру і під усіма несучими стінами та іншими конструкціями. Стрічковий фундамент під котедж проєктується в разі великої площі основи споруди. Це може бути бетонний (цегляний, кам'яний) будинок у кілька поверхів, що має важкі стіни, масивні балки перекриттів і великоваговий дах.

Безумовно, наявність цокольних або підвальних приміщень збільшує зручність проживання в заміському будинку. На цих площах влаштовують сауни, котельні, пральні або комори. При цьому слід зазначити, що стрічковий фундамент для заміського будинку дуже важливий у разі влаштування цокольного поверху, підвалу або гаража.

Фундамент стрічковий

Фундамент стрічковий надійний при сприйнятті деформацій від нерівномірних навантажень. Зміцнення таких конструкцій виконують за допомогою встановлення металевої арматури, тобто армування. Армовані фундаменти добре працюють і при невеликих глибинах закладення.

Дрібнозаглиблений стрічковий фундамент

Основна заливка стрічкового фундаменту відбувається відповідно до глибини промерзання ґрунту, його структури. Для цього проводять спеціальні дослідження ґрунту. Підошву фундаменту влаштовують на 200 мм нижче верхнього рівня ґрунтової поверхні. Якщо ґрунт має суху піщану структуру, допускається дрібнозаглиблений стрічковий фундамент. Рівень ґрунту при цьому повинен підніматися в середньому на 500 мм.

Стрічковий фундамент недорого

Будівництво стрічкового фундаменту може виконуватися різними способами. Вибір способу залежить від конструкції, матеріалу і того, яка вартість стрічкового фундаменту є допустимою. У деяких випадках стрічковий фундамент недорого обійдеться замовнику, є і дорогі конструкції.

Розробники точно визначать, який фундамент буде оптимальним у конкретному проєкті: стрічковий монолітний фундамент, свайно-стрічковий фундамент або інші типи конструкцій. Конструкція цих фундаментів дуже надійна і стійка.

Рідко застосовується стрічковий фундамент під будинок на ґрунтах, що глибоко промерзають. Технологія побудови цих фундаментів не складна, але має свої особливості:

  • трудомісткість процесу;
  • підвищена витрата матеріалу;

Заливка фундаменту

  • заливка стрічкового фундаменту повинна виконуватися при певних температурах, щоб уникнути тріщин і деформацій;
  • складність проведення перевірочних робіт (як і саме влаштування стрічкового фундаменту, вимагає особливих навичок і точного розрахунку);
  • різні технологічні вимоги для окремих конструкцій.

Стрічковий фундамент розрахунок

До загальних технологічних вимог можна віднести визначення ширини і допустимого навантаження на ґрунт, які прийнято узагальнювати в поняття "стрічковий фундамент розрахунок".

Будівництво стрічкового фундаменту

Стрічковий фундамент для будинку являє собою найпоширеніший тип конструкції фундаменту, застосовуваної при будівництві і котеджів. Саме для стрічкового фундаменту здебільшого характерне поєднання високих характеристик міцності й оптимального рівня матеріальних витрат для будівництва капітальних будівель.

Стрічковий фундамент під будинок

Стрічковий фундамент під будинок має досить просту конструкцію. Він являє собою суцільну смугу, яка розташовується під усіма зовнішніми і внутрішніми несучими стінами будівлі. Завдяки цьому фундамент сприймає навантаження від ваги надземних конструкцій будинку і рівномірно передає його на щільні шари ґрунту. Це дає змогу забезпечувати високі характеристики міцності. При цьому технологія будівництва відносно проста. Однак на фундамент стрічковий ціна порівняно висока. Це пов'язано, перш за все, з підвищеною трудомісткістю його зведення. Зокрема, доводиться виконувати значний обсяг земляних робіт, монтувати опалубку. Також для будівництва стрічкового фундаменту характерні досить високі матеріальні витрати - потрібна велика кількість бетону, часто виникає необхідність використання спецтехніки.

У зв'язку з цим виготовлення стрічкових фундаментів рекомендується виконувати в тих випадках, коли це дійсно доцільно. До таких випадків можна віднести:

  • будівництво будинків зі стінами з бетону, каменю або цегли, щільність яких перевищує 1-1,3 тонни на кубічний метр;
  • будівництво будинку з важкими залізобетонними або металевими перекриттями;
  • будівництво будинку на ділянці з нестабільним ґрунтом, а також при неоднорідних ґрунтах на ділянці;
  • якщо проєкт будинку передбачає влаштування підвального або цокольного поверху стрічковий фундамент під будинок утворює його зовнішню стіну.

У перерахованих випадках виготовлення стрічкових фундаментів дає змогу створити надійну і довговічну основу для будинку з мінімальними витратами.

Стрічковий фундамент для будинку

Стрічковий фундамент під будинок може виконуватися в найрізноманітніших варіантах. Так, залежно від конструктивного виконання розрізняють монолітний і збірний фундамент. Монолітний стрічковий фундамент виготовляється безпосередньо на будівельному майданчику шляхом заливки бетонного розчину в заготовлену траншею з опалубкою. Збірний стрічковий фундамент для будинку може виконуватися із залізобетонних плит, спеціальних блоків або з цегли.

Обраний тип конструкції і матеріал значною мірою визначає, скільки коштує стрічковий фундамент. Крім того, ці фактори є визначальними для довговічності фундаменту. Зокрема, термін служби стрічкового фундаменту залежно від конструкції та матеріалу становить:

  • монолітний стрічковий фундамент під будинок - до 100 і більше років;
  • збірні фундаменти з бетонних плит - до 75 років;
  • збірні фундаменти з цегли - до 50 років.

Ще одним важливим параметром, за яким класифікується стрічковий фундамент, є рівень навантаження. Залежно від цього показника розрізняють дрібнозаглиблений і глибинний стрічковий фундамент. Дрібнозаглиблений фундамент закладається на глибину 50-70 см. Його допустимо використовувати для будівництва легких будинків, зокрема для дерев'яних, каркасних, пінобетонних будинків, невеликих будівель із цегли. Крім цього, такі конструкції можуть застосовуватися тільки на ділянках зі слабопучинистим ґрунтом.

Глибинний стрічковий фундамент можна влаштовувати для будинків із масивними стінами і важкими перекриттями, зокрема й на пучинистих ґрунтах. Він закладається нижче глибини промерзання ґрунту на 20-30 сантиметрів. Крім цього, глибинні конструкції є оптимальними в тих випадках, коли планується влаштування підвалу в будинку. При цьому необхідно враховувати і скільки коштує стрічковий фундамент цього типу. Значна витрата бетону обумовлює підвищені матеріальні витрати. У зв'язку з цим часто рекомендується для внутрішніх стін скорочувати глибину закладення фундаменту, якщо це припустимо, виходячи з розрахунку.

Виготовлення стрічкових фундаментів

Виготовлення стрічкових фундаментів у приватному житловому будівництві найчастіше здійснюється із застосуванням монолітної конструкції. Це пояснюється відносною простотою влаштування і високими якісними характеристиками таких фундаментів. Технологія будівництва в даному випадку складається з таких ключових етапів:

  1. Попередній етап. Виконується розчищення території, завозиться матеріал і обладнання, розмічається стрічковий фундамент під будинок.
  2. Риття та облаштування траншеї. Траншею під фундамент виривають вручну або за допомогою екскаватора. В останньому випадку краї траншеї обов'язково вирівнюють вручну. На дні траншеї укладають піщану подушку товщиною 100-200 мм, яку ретельно утрамбовують.
  3. Влаштування опалубки на висоту надземної частини фундаменту. При цьому використовуються дошки товщиною не менше 40 міліметрів. На цьому етапі заздалегідь передбачаються отвори для труб та інших комунікацій.
  4. У разі, коли виконується виготовлення стрічкових фундаментів з армуванням, одночасно з опалубкою виконується монтаж арматури з прутків, з'єднаних в єдиний каркас. Це дає змогу значно підвищити міцність і довговічність фундаменту.
  5. Заливка бетону в опалубку. Бетон заливається шарами товщиною 150-200 міліметрів. Кожен із шарів ретельно утрамбовується, щоб запобігти утворенню пустот у масиві бетону. Найкраще для цієї мети використовувати вібротрамбовки.
  6. Влаштування гідроізоляції. Після застигання бетону (через 7-10 днів) виконуються роботи з влаштування гідроізоляції. Для цього гідроізоляційний матеріал приклеюється за допомогою бітумної мастики.
  7. Зворотне засипання траншеї. Попередньо шар гідроізоляції може бути захищений дренажною мембраною.

ПРАЙС ЛИСТ

Схема роботи з нами

Що ми можемо ще запропонувати

  • ми впевнені, що кожному, у кого виникла необхідність зробити в офісі ремонт, ми можемо запропонувати варіант, виходячи із запланованого бюджету;
  • ми можемо запропонувати готові рішення для економії Ваших коштів;
  • зовнішні та внутрішні оздоблювальні роботи, роботи з перекладання електричних мереж, перенесення сантехніки виконуються не тільки якісно, а й максимально оперативно;
  • наш юридичний відділ готовий узяти на себе турботу з оформлення перенесення комунікацій та отримання необхідних погоджень.

10 причин працювати з нами

 

Чому працюють саме з нами

Ми швидко й оптимально проводимо перепланування офісних приміщень, допомагаємо правильно організувати робочі зони для кожного співробітника, зберігаючи комфортні умови роботи для офісу загалом і співробітника окремо. За необхідності ми можемо виконати роботи з:

  • реконструкції вентиляційних шахт і встановлення додаткового вентиляційного обладнання;
  • встановлення нових дверей і вікон;
  • перекладки підлог і багато іншого.

Висока швидкість виконання робіт гарантована правильною роботою керівництва, що організовує виконання ремонту. Ми несемо відповідальність не тільки за якість виконуваних робіт, а й за якість використовуваних матеріалів. Щоб Ви могли почути думку про виконувані нами роботи з "перших рук", ми пропонуємо ознайомитися з нашими клієнтами, поспілкуватися з ними.

Щоб ремонт офісу не став причиною зупинки його роботи - звертайтеся до наших фахівців, які готові виконувати роботи в будь-який, зручний для клієнта, час!

Наші партнери