Головна Бетонні роботи Свайний фундамент

Свайний фундамент ціна

 

Під час будівництва котеджів і підсобних споруд найчастіше обладнують стрічковий фундамент - він легкий у виготовленні та надійний, а, крім того, є одним із найдешевших способів облаштування основи будівлі. Однак на особливих видах ґрунту (плаваючих, рухливих, з близьким заляганням вод) потрібно додатково зміцнити конструкцію будівлі. На допомогу приходять сваї. При поєднанні свай і стрічкового фундаменту виходить свайно-стрічковий фундамент.

Свайно-стрічковий фундамент являє собою єдину конструкцію, що складається зі свай і стрічкового каркаса. Занурені в ґрунт сваї зв'язуються з арматурою стрічкового фундаменту, конструкція заливається бетоном.

Під час облаштування фундаменту можна використовувати такі види свай:

 • буронабивні (в отвори встановлюють готові сваї або виготовляють їх на місці із залізобетону);
 • забивні (вбиваються в ґрунт із застосуванням спеціальної техніки);
 • гвинтові (закручуються в ґрунт аналогічно шурупу).

 

Будівництво свайно-стрічкового фундаменту

 

Починати будівництво свайно-стрічкового фундаменту слід з розмітки території. Сваї встановлюють у тих самих місцях, що й під час спорудження свайного фундаменту: по кутах будинків, на перетині несучих стін, в інших місцях по периметру з кроком 1200-2000 см.

Буронабивні сваї - найдешевші і найпростіші з точки зору виготовлення. Для їх монтажу не потрібно приганяти на місце будівництва дорогу спецтехніку. У підготовлену яму з опалубкою поміщається арматура, конструкція заливається бетоном. Після затвердіння суміші опалубка знімається, зазори засипаються ґрунтом. Арматура повинна виступати над рівнем свай - вона згодом зв'язується з каркасом стрічки.

Під стрічку (ростверк) готують піщану подушку, суміш заливають в опалубку. Звичайна висота ростверку - 3000 - 6000 см. Заливка стрічки відбувається звичайним способом - важливо не допускати з'єднання напівзастиглих і свіжих шарів бетону.

 

Фундамент свайно-стрічковий

 

Пов'язані єдиним арматурним каркасом сваї і стрічка складають міцний і стійкий свайно-стрічковий фундамент.

Для спорудження такого фундаменту не потрібно застосування дорогої техніки. Це значно здешевлює процес будівництва. Завдяки сваям фундамент надійно захищений від зсуву внаслідок промерзання ґрунту ( мілкозаглиблений фундамент може виштовхуватися ґрунтом). Свайно-стрічковий фундамент витримує істотну вагу конструкції будівлі, не руйнується під впливом агресивного зовнішнього середовища.

Подібний фундамент під будинок використовується переважно для малогабаритних будівель промислового і приватного характеру.

 

Фундамент на сваях   

 

Будівництво свайного фундаменту передбачає передачу навантаження на ґрунт від самої споруди через сваї. Сам фундамент для будинку при цьому складається зі свай і ростверку, який їх об'єднує. Будівництво свайного фундаменту раціонально на насичених водою слабких ґрунтах. При цьому відбувається істотне скорочення витрат бетону та обсягу земляних робіт.

Сваї являють собою довгі стрижні, що занурюються в ґрунт вертикально або під певним кутом. А також вони можуть бути виготовлені в самому ґрунті. Свайний фундамент - це група свай, об'єднана спеціальною плитою або балкою - ростверком. Фундамент під будинок зі свай може виготовлятися із застосуванням різних матеріалів. Основою для свай можуть служити залізобетон, дерево, метал з різним поперечним перерізом: коло, квадрат, прямокутник.

 

Будівництво свайного фундаменту

 

Слід проводити глибше слабких порід, а також точки промерзання. Найпоширеніший і найбільш затребуваний свайний фундамент - це конструкція з монолітних залізобетонних або бетонних свай.

Залізобетонні сваї мають великі розміри і вагу, що не завжди зручно під час транспортування та встановлення, особливо у важкодоступних місцях. Цю ваду вирішуємо завдяки використанню потужної спеціалізованої свайовибійної техніки.

 

Влаштування свайного фундаменту

 

Бетонні сваї виготовляються безпосередньо на місці будівництва фундаменту. Цей процес може здійснюватися різними способами: заповнення бетоном свердловини в ґрунті; забивання інвентарної труби із закритим нижнім кінцем (здебільшого) з подальшим заливанням. Для заливки бетонної сваї бурять свердловину 10-40 см у діаметрі. Далі свердловину зміцнюють обсадною трубою і пошарово заливають бетон з подальшим його ущільненням. Після здійснюється підйом обсадної труби на рівень, нижчий за поверхню укладеного бетону. Здійснюючи будівництво свайного фундаменту подібним методом, широко застосовують вібрацію, яка сприяє кращій усадці бетону і сприяє безперешкодному підйому труби. Для зв'язку з ростверком із свай випускають арматуру на рівень висоти майбутнього фундаменту.

 

Монтаж свайного фундаменту

 

Нашою компанією здійснюється розрахунок фундаменту і будівництво фундаменту будь-якої складності. Ми виготовляємо тільки якісний фундамент, ціна на який на порядок нижча щодо наших конкурентів. Фахівцями нашої компанії проводиться монтаж різних видів фундаменту. Розглянемо основні з них: стрічковий фундамент і свайний фундамент.

Будівництво свайно-ростверкового фундаменту

Свайно-ростверковий фундамент являє собою один з найбільш поширених типів фундаменту. Він набув широкого застосування як у промисловому, так і в цивільному будівництві. У тому числі такий фундамент часто використовується при зведенні котеджів. Конструктивною основою фундаменту в цьому разі виступають сваї, заглиблені в ґрунт, і пов'язані залізобетонними плитами або балками зверху. Така сполучна конструкція отримала назву ростверок.

 

Влаштування фундаменту

 

Коли доцільно використовувати свайно-ростверковий фундамент

Влаштування свайного фундаменту стає оптимальним рішенням у цілій низці випадків. До їх числа можна віднести:

 • Будівництво будинку на слабких ґрунтах.
 • Будівництво споруд на території, де глибина промерзання ґрунту перевищує 1,5 метра.
 • Будівництво споруд на щільних ґрунтах.
 • Будівництво споруд, для яких розрахункова ширина стрічкового фундаменту перевищує 1,5 метра.
 • Будівництво будинків за каркасною технологією, за якої монтаж свайного фундаменту стає оптимальним конструктивним рішенням.

Так, будівництво будівель, особливо котеджів і приватних будинків, часто доводиться вести на слабких ґрунтах. До їх числа належать рослинні ґрунти з великим вмістом торфу і перегною, глини і суглинки в текучому або пластичному стані, пливуни (насичені водою піщано-глинисті ґрунти) і т.д. У подібних випадках для забезпечення стійкості фундаменту виникає необхідність перенести основне навантаження від будівлі на глибші шари щільного ґрунту. При використанні звичайних технологій, наприклад, будівництво стрічкового фундаменту, виникають надмірно високі витрати. Влаштування свайних фундаментів дає змогу вирішити конструктивні завдання з максимальною економічною ефективністю за мінімальних трудовитрат. Те ж саме можна сказати і про ті випадки, коли будівництво фундаменту ведеться при значній розрахунковій глибині промерзання ґрунту.

Під час будівництва будинку на щільних ґрунтах значно зростає трудомісткість земляних робіт. Це призводить до загального подорожчання будівництва і затягування його термінів при виконанні стрічкового фундаменту. Свайно-ростверковий фундамент дає змогу забезпечити необхідні характеристики міцності за значного зниження земляних робіт.

У разі якщо під час передбачуваного закладання стрічкового фундаменту розрахунок показує, що його товщина має перевищувати 1,5 метра, працювати за цією технологією вкрай недоцільно з економічної точки зору. Чудовою альтернативою буде свайний фундамент із монолітним ростверком, який забезпечить необхідну несучу здатність за значно менших матеріальних витрат.

Під час будівництва каркасних будинків використання свайного фундаменту є оптимальним рішенням. Таке рішення дає змогу отримати економічні переваги. Крім цього, опорні колони каркаса підпираються сваями фундаменту, що забезпечує підвищену надійність будівлі.

Монтаж свайного фундаменту - види свай

Влаштування свайного фундаменту може здійснюватися з використанням різних типів свай, які класифікуються за різними ознаками. Сваї являють собою опорні стрижні фундаменту значної довжини. У більшості випадків використовуються готові сваї, які заглиблюють у ґрунт. Крім цього, сваї можуть виготовлятися безпосередньо в ґрунті. Це робиться шляхом буріння свердловин з подальшим армуванням і заповненням бетонним розчином.

Залежно від способу занурення в ґрунт сваї поділяють на такі різновиди:

 • забивні - монтаж свайного фундаменту виконується шляхом забивання свай у ґрунт за допомогою спеціальних механізмів,
 • набивні - виготовляються безпосередньо в ґрунті шляхом заливки бетонного розчину в пробурені свердловини,
 • бурові - готові сваї, що встановлюються в заздалегідь пробурені свердловини,
 • гвинтові - такі сваї мають переріз у формі гвинта, що дає змогу закручувати їх у ґрунт.

Свайно-ростверковий фундамент може монтуватися з використанням дерев'яних, металевих і залізобетонних свай. У приватному житловому будівництві найширшого застосування набули залізобетонні сваї, які є найпростішими в монтажі, не потребують застосування додаткових антикорозійних рішень і є оптимальними за ціною.

Влаштування свайного фундаменту - розміщення свай 

 

Фундамент свайний

 

Розрахунок свайних фундаментів дає змогу визначити навантаження, що впливає на підземну конструкцію.

Залежно від його значення визначається характер розташування свай у ґрунті. Способи розміщення свай можуть бути такими:

 • одиночний - розміщення свай під окремими опорами конструкції будівлі,
 • стрічковий - розміщення свай по всьому периметру (влаштування свайного фундаменту в приватному житловому будівництві, як правило, виконується цим способом),
 • свайні смуги - розміщення свай у два і більше ряди,
 • свайні кущі - локалізоване розташування невеликої кількості свай під найбільш відповідальними конструкціями будівлі,
 • свайне поле - велика кількість свай, що розміщуються в разі використання великих ростверків. 

Влаштування свайних фундаментів - ростверк

Монтаж свайного фундаменту, як правило, виконується з влаштуванням ростверку.  Він являє собою конструкцію, яка об'єднує окремі сваї і забезпечує рівномірний розподіл навантаження від надземних конструкцій. За конструктивним типом ростверки бувають збірні, монолітні та монолітно-збірні.

Крім цього, розрізняють низькі та високі ростверки, які визначають навантаженість конструкції. Можливість використання того чи іншого типу показує розрахунок свайних фундаментів. Низький ростверк влаштовується з деяким заглибленням у ґрунт, на який і передається частково навантаження. Особливістю високого ростверку є те, що все навантаження від будівлі припадає на сваї фундаменту.

ПРАЙС ЛИСТ

Схема роботи з нами

Що ми можемо ще запропонувати

 • ми впевнені, що кожному, у кого виникла необхідність зробити в офісі ремонт, ми можемо запропонувати варіант, виходячи із запланованого бюджету;
 • ми можемо запропонувати готові рішення для економії Ваших коштів;
 • зовнішні та внутрішні оздоблювальні роботи, роботи з перекладання електричних мереж, перенесення сантехніки виконуються не тільки якісно, а й максимально оперативно;
 • наш юридичний відділ готовий узяти на себе турботу з оформлення перенесення комунікацій та отримання необхідних погоджень.

10 причин працювати з нами

 

Чому працюють саме з нами

Ми швидко й оптимально проводимо перепланування офісних приміщень, допомагаємо правильно організувати робочі зони для кожного співробітника, зберігаючи комфортні умови роботи для офісу загалом і співробітника окремо. За необхідності ми можемо виконати роботи з:

 • реконструкції вентиляційних шахт і встановлення додаткового вентиляційного обладнання;
 • встановлення нових дверей і вікон;
 • перекладки підлог і багато іншого.

Висока швидкість виконання робіт гарантована правильною роботою керівництва, що організовує виконання ремонту. Ми несемо відповідальність не тільки за якість виконуваних робіт, а й за якість використовуваних матеріалів. Щоб Ви могли почути думку про виконувані нами роботи з "перших рук", ми пропонуємо ознайомитися з нашими клієнтами, поспілкуватися з ними.

Щоб ремонт офісу не став причиною зупинки його роботи - звертайтеся до наших фахівців, які готові виконувати роботи в будь-який, зручний для клієнта, час!

 

Наші партнери