Плитний фундамент ніщо інше як різновид мілкозаглиблених стрічкових. Правильніше їх іменувати незаглибленими фундаментами. Вони кардинально відрізняються від інших видів фундаменту наявністю жорсткого просторового армування, яке поширене по всій несучій площині. Настільки жорстка конструкція плиткового фундаменту дає йому змогу без внутрішньої деформації протидіяти знакозмінним навантаженням, які в достатній мірі виникають у міжсезоння та під час нерівномірних переміщень ґрунту.
Плитний фундамент застосовується здебільшого під час будівництва невеликих будівель на схильних до просідання і спучуваних ґрунтах. Як такі ґрунти виступають: піщані; підтоплювані ґрунтовими водами (водночас рівень підтоплення досягає критичних відміток); ґрунти, що нерівномірно осідають, і багато інших. Усі ці види ґрунтів відомі своєю рухливістю за рахунок постійного відтавання і заморожування води. Вода, переходячи з одного стану в інший, повністю або частково піднімає й опускає цілі шари ґрунту, що може призвести до перекосу і навіть руйнування цілої будівлі в разі використання стрічкових або стовпчастих фундаментів. Плитний фундамент завдяки своїй жорсткості і монолітності здатний витримати всі рівневі зміни ґрунту і переміщатися разом із ґрунтом. Його ще називають плаваючим фундаментом.
Компанія "ALEKSSTROY" є лідером по Києву і Києвській області зі зведення будь-яких видів фундаменту. Нас відрізняє відмінно виконана робота, зроблена в строго обумовлені терміни в поєднанні з низькими цінами. Фахівці нашої компанії це висококваліфіковані дипломовані інженери з великим досвідом роботи. Все це в сукупності робить "ALEKSSTROY" гарантом у тому, що Ваша споруда простоїть не один десяток років без жодних нарікань.
Сьогодні розрізняють кілька видів плитного фундаменту:
- звичайний Плитний фундамент.
- суцільний монолітний з ребрами жорсткості. Він зі свого боку може бути виконаний у вигляді утепленого фундаменту, про технологію зведення якого поговоримо нижче.
- фундамент, що представляє монолітну або збірно-монолітну решітчасту плиту.
Звичайний плитний фундамент
Зведення будь-якого фундаменту починається з риття котловану. При цьому його глибина залежить від типу будівлі, що зводиться. Після чого дно котловану вирівнюється за рівнем і трамбується. Наступним етапом засипають дно щебенем або піском, який також вирівнюється за рівнем. Товщина подушки при цьому становить 10-20 см.
Хотілося б відзначити той факт, що застосування будь-яких типів плиткового фундаменту знижує всі види витрат на земельні роботи, але пов'язане з великою витратою бетону і дротяної арматури. Тому експлуатація такого фундаменту виправдана тільки в тих випадках, коли використовувати будь-який інший вид конструкції недоцільно і небезпечно.
Після вирівнювання подушки йде монтаж арматурної решітки, яку надалі заливають бетоном. Також плитний фундамент, а точніше його несуча частина може складатися з готових залізобетонних плит. Поверх несучої частини укладають захисний бетонний шар і цементно-пісочну стяжку, яка надалі виконуватиме роль підлоги.
Також звичайний плитний фундамент може бути утеплений і гідроізольований. Для цього після заливки несучої частини укладають шар гідроізоляції, яка захистить від будь-якого рівня затоплення ґрунтовими водами і шар термоізоляції.
Армування плитного фундаменту
Плитний фундамент із ребрами жорсткості
Решітчастий плитний фундамент
Використовуються для будівництва більших будівель. Цей тип конструкції являє собою гібрид плитного і стрічкового фундаментів. Стрічкова частина забезпечує додаткові ребра жорсткості, що витримують підвищені навантаження, а плитна частина жорсткість конструкції загалом. Технологія виготовлення практично ідентична іншим видам плаваючого фундаменту.
Широко використовується в холодних регіонах нашої країни і є чудовою альтернативою фундаментам глибокого закладення, які до того ж на порядок дорожчі і забирають більше часу на реалізацію. Його ще називають морозостійким або утепленим фундаментом.
Технологія плаваючого фундаменту з утепленням прийшла зі скандинавських країн, де повсюдно зустрічаються суворі кліматичні умови для проживання.
Мілкозаглиблений плитний фундамент
Мілке закладення морозостійкого плаваючого фундаменту обумовлено застосуванням утеплювача практично по всьому периметру. Це дає можливість встановити рівень закладення в межах 40-50 см навіть в умовах крайньої півночі. Морозостійкий плаваючий фундамент являє собою плиту 20-25 см завтовшки з контурними ребрами. Також відмінною особливістю є бетонне вимощення по всьому периметру будинку, під яке також укладається утеплювач.
По контуру ребер жорсткості монтується утеплювач у вигляді пінопропіленових або пінопластових плит. Подібна технологія уможливила зменшити рівень промерзання ґрунтів, що зі свого боку оберігає фундамент від можливих рухів і спучування ґрунтів надалі.
Плитний фундамент з ребрами жорсткості може виконуватися і без застосування утеплювача. Ребра жорсткості в цьому випадку додають додаткову фіксацію і роблять фундамент більш нерухомим.
Стрічково-плитний фундамент
Усі види плитного фундаменту здебільшого розраховані на "погані" ненадійні ґрунти. Відповідно до застосовуваних для виготовлення матеріалів мають застосовуватися підвищені вимоги. Зокрема використовувана арматура має бути не менше 12 мм, а бетон виготовлений з високоміцних марок.
Загалом плитний фундамент вважається найнадійнішим з усіх існуючих. Його здатність витримувати великі навантаження знайшла широке застосування в будівництві. Але монтаж плитного фундаменту під габаритні будівлі не доцільний, оскільки обумовлений великими фінансовими витратами на матеріал.
Компанія "ALEKSSTROY" пропонує свої послуги з будівництва будь-якого типу плитного фундаменту. Всі застосовувані нами будівельні матеріали гарантують Вашому фундаменту довге "життя" без найменшого натяку на руйнування. Інженери компанії зроблять всі необхідні розрахунки і забезпечать Вашу конструкцію надійною опорою на будь-якому ґрунті.
Вартість плитного фундаменту
Комбінований свайно-плитний фундамент
Про роль фундаменту під час будівництва будь-яких об'єктів зайве навіть говорити - вона визначає надійність усієї майбутньої будови. Виходячи з доволі великої кількості чинників, серед яких характеристики ґрунтів, кліматичні умови, рівень залягання й активності ґрунтових вод, конструктивні особливості об'єкта, плановане навантаження, розміщення різноманітних комунікацій та ін., обирають конкретний вид фундаменту. У загальному випадку фундаменти за видами поділяють на стрічкові, стовпчасті, свайні (по суті справи - різновид стовпчастих фундаментів), плитні. Про останній різновид далі й піде мова.
У конструктивному сенсі плитний фундамент являє собою залізобетонний моноліт (монолітну плиту - звідси і назва) з обов'язковим жорстким армуванням (просторово орієнтованим за несучою площиною). Завдяки такому характеру конструкції, цей тип фундаменту здатний забезпечити оптимальне сприйняття зовнішніх навантажень; при цьому переміщення, деформації ґрунтів не мають визначального значення. З огляду на подібні особливості, плитні фундаменти найчастіше застосовують під час зведення будівель (зазвичай малоповерхових) на неоднорідних, рухомих ґрунтах, у випадках наявності високого рівня (у поєднанні з напором, активністю) ґрунтових вод. Чудова властивість цього різновиду фундаментів - здатність переносити як вертикальні, так і горизонтальні зміщення, деформації ґрунтів. Застосування плитного фундаменту, в більшості випадків, передбачає відсутність підвалу у будови (хоча можливий і варіант влаштування цокольних ребер на монолітній плиті).
У принципі, плитні фундаменти бувають двох типів: заглиблені нижче рівня промерзання ґрунту і заглиблені на рівні 0,5-0,7 м від поверхні. Перший тип, треба сказати, використовується значно рідше. Фундаменти другого типу нерідко називають "плаваючими", оскільки вони переміщуються разом із ґрунтами.
Коротко опишемо узагальнену технологію влаштування плитних фундаментів. Монолітну конструкцію із залізобетону виготовляють безпосередньо на місці будівництва (всьому передують необхідні земляні роботи - риття неглибокого котловану, вирівнювання, трамбування). У переважній більшості випадків проводиться піщана підсипка (краще, якщо піщано-щебенева). Піщану або піщано-щебеневу основу в обов'язковому порядку поливають, укочують, трамбують. Далі встановлюється опалубка (можливе застосування так званих сходових опалубних конструкцій, але це не є обов'язковим). Потім для гідроізоляції фундаменту прокладаються шари відповідних матеріалів (зазвичай використовують гідростеклоізол). Гідроізоляційні шари дають змогу нейтралізувати згодом капілярний натиск ґрунтових вод. Поряд із гідроізоляцією можна, за бажання, прокласти і будь-який утеплювальний матеріал (процедура не є обов'язковою, але може виявитися корисною). Найважливіший етап робіт - встановлення арматури. Тут потрібно звертати увагу на сувору просторову орієнтацію (структуру) арматурного каркаса, який, як правило, складається з двох ярусів, жорстко між собою з'єднаних. Далі проводиться безпосередньо бетонування. Поверхня залитого бетону вирівнюється за допомогою дерев'яної рейки, горизонтальність рівня визначається опалубкою. Вибір конкретної марки бетону залежить головним чином від кліматичних умов і розмірів конструкції.
Звернемося тепер до основних переваг плитних фундаментів, які, безумовно, безпосередньо випливають з особливостей їхньої конструкції і технології укладання. Напевно, головна перевага, притаманна фундаментам цього виду, - можливість зведення будівель на ґрунтах високої рухливості та з наявністю близьких до поверхні напірних ґрунтових вод без застосування дорогих технологій (слід пам'ятати тут і про економічний бік питання). Плитні фундаменти характеризуються високою міцністю і довговічністю. Термін їхньої експлуатації оцінюють зазвичай приблизно в 150 років, чим не може "похвалитися" жоден інший із видів фундаментів. До безперечних переваг несучих основ будівель плитного типу відносяться також швидкість і простота їхнього влаштування. Технологія укладання чітко відпрацьована, не викликає особливих питань і за усередненими оцінками всі роботи, пов'язані з "створенням" плитного фундаменту зазвичай займають від одного до чотирьох тижнів (багато що залежить від розмірів конструкції). Тут же варто зазначити, що водночас без особливих труднощів, великих витрат праці проводяться гідроізоляційні та утеплювальні роботи. Основним недоліком плитних фундаментів, особливо в разі заміського малоповерхового будівництва, є досить велика витрата матеріалів (в основному - бетону). Однак, якщо будувати на "невпевнених" ґрунтах, то такий вид фундаменту часто є оптимальним.
Схема роботи з нами
Що ми можемо ще запропонувати
- ми впевнені, що кожному, у кого виникла необхідність зробити в офісі ремонт, ми можемо запропонувати варіант, виходячи із запланованого бюджету;
- ми можемо запропонувати готові рішення для економії Ваших коштів;
- зовнішні та внутрішні оздоблювальні роботи, роботи з перекладання електричних мереж, перенесення сантехніки виконуються не тільки якісно, а й максимально оперативно;
- наш юридичний відділ готовий узяти на себе турботу з оформлення перенесення комунікацій та отримання необхідних погоджень.
10 причин працювати з нами
Чому працюють саме з нами
Ми швидко й оптимально проводимо перепланування офісних приміщень, допомагаємо правильно організувати робочі зони для кожного співробітника, зберігаючи комфортні умови роботи для офісу загалом і співробітника окремо. За необхідності ми можемо виконати роботи з:
- реконструкції вентиляційних шахт і встановлення додаткового вентиляційного обладнання;
- встановлення нових дверей і вікон;
- перекладки підлог і багато іншого.
Висока швидкість виконання робіт гарантована правильною роботою керівництва, що організовує виконання ремонту. Ми несемо відповідальність не тільки за якість виконуваних робіт, а й за якість використовуваних матеріалів. Щоб Ви могли почути думку про виконувані нами роботи з "перших рук", ми пропонуємо ознайомитися з нашими клієнтами, поспілкуватися з ними.
Щоб ремонт офісу не став причиною зупинки його роботи - звертайтеся до наших фахівців, які готові виконувати роботи в будь-який, зручний для клієнта, час!